Technical Specifications
Parameter Value
Product Model Yaskawa CIMR-AU5A0052F AA
Manufacturer Yaskawa
Product Type Servo Drive
Power 5.2 kW, 400 VAC
Communication / Protocol Modbus RTU / Modbus TCP
Operating Temperature -10°C to +50°C
Mounting Panel-mounted / DIN rail
Protection / Ingress IP20
Dimensions (HxWxD) 250 mm x 150 mm x 100 mm