Yaskawa CACR-SR10SZ1SF-Y221 Servo Drive for Precision Control Applications
Rated Voltage:200V to 240V AC
Rated Current:10A
Frequency Range:0.1Hz to 1000Hz
Control Method:Vector Control / V/F Control
Operating Temperature:-10°C to +40°C
Protection Rating:IP65
Weight:2.5kg
Dimensions:170mm x 100mm x 70mm (H x W x D)