Siemens Midi Maestro DCD 140X14/28 – High-Performance Industrial Servo Drive
Brand:Siemens
Model:140X14/28
Series:Midi Maestro DCD
Rated Voltage:230V AC
Rated Current:14A
Peak Current:28A
Frequency Range:0-400 Hz
Communication Interface:Profibus, Profinet
Power Rating:3 kW
Weight:15 kg
Dimensions:400 mm x 300 mm x 150 mm