Rockwell 1485P-P1N5MN5KFA Position Control Module for Industrial Automation
Manufacturer:Rockwell Automation
Model Number:1485P-P1N5MN5KFA
Module Category:Position Control
Power Supply Voltage:24 VDC
Operating Current:1.5 A
Frequency Response:Up to 2 kHz
Control Method:Digital Signal Processor
Communication Protocol:EtherNet/IP, DeviceNet
Protection Rating:IP67
Operating Temperature Range:-40°C to +85°C
Storage Temperature Range:-50°C to +85°C