PRO-FACE PL5901-T42-24V Module for Industrial Control Systems
Brand:PRO-FACE
Model:PL5901-T42-24V
Processor:Intel Atom Processor
Operating System:Windows Embedded Standard 7
Display:15-inch TFT LCD, 1024×768 resolution
Memory:1 GB RAM
Storage:4 GB Flash Memory
Communication Interfaces:RS-232/422/485, Ethernet
Power Supply:24V DC
Operating Temperature Range:-10°C to +50°C
Dimensions:365mm x 250mm x 80mm