LAMBDA JWS300-15/CN1 High Precision Industrial Controller
Module Type:Energy Saving Control System Module
Model Number:JWS300-15/CN1
Brand:LAMBDA
Operating Voltage:24VDC
Current Rating:3A
Power Consumption:5W
Operating Temperature Range:-20°C to +70°C
Protection Rating:IP65
Weight:1.2 kg
Dimensions:150mm x 100mm x 50mm
     With a high current rating of 15A, this module is perfect for applications requiring consistent power delivery.