General Electric IS336A4937ATG250E STOP WIRES, Control Cables
Manufacturer:General Electric
Model Number:336A4937ATG250E
Wire Type:Stop Wires
Material:High-Temperature Resistant
Length:250 meters
Voltage Rating:Up to 600V
Temperature Range:-40°C to +105°C
Connector Type:Custom Designed Connectors
Compliance:UL, CSA, IEC Certified
    With a current rating up to 10A and a voltage rating of 250V, these stop wires can handle the electrical demands of most industrial control systems without compromising safety or efficiency.