Festo ECEA-1616-R24 Industrial Power Supply Unit for Automation Control Systems
Power Rating:1600W
Input Voltage Range:100-240VAC
Output Voltage:24VDC
Output Current:66.7A
Efficiency:≥93%
Protection Features:Overload, Short Circuit, Overvoltage Protection
Operating Temperature:-20°C to +70°C
Dimensions:200mm x 112mm x 50mm