COEN DSF-2000-UV UV Spectroscopy Module, High Precision Industrial Spectrometer
Type:UV Spectroscopy Module
Manufacturer:COEN
Model:DSF-2000-UVUV
Spectral Range:190nm to 1100nm
Wavelength Accuracy:±1nm
Resolution:0.1nm
Detector:Si-PIN Photodiode
Power Supply:100-240V AC, 50/60Hz
Operating Temperature:-10°C to +50°C
Weight:2.5kg
Dimensions:300mm x 200mm x 150mm (LxWxH)