Berger Lahr VRDM3910/50LWB00 Stepper Motor – Precision Control for Industrial Applications
Motor Type:Stepper Motor
Voltage Rating:24V DC
Current Rating:5A
Torque:4.0Nm
Shaft Diameter:9.5mm
Shaft Length:50mm
Step Angle:1.8°
Phase Configuration:3-phase
Operating Temperature Range:-20°C to +80°C