Baumüller BUM60-30/60-31-B-000 High Performance Servo Drive
Rated Voltage:12/24-54V
Output Power:Up to 540W
Current Rating:30A
Frequency Range:0-400Hz
Control Method:Vector Control
Protection Class:IP65
Operating Temperature:-20°C to +55°C
     With a rated voltage of 12/24V DC and a maximum current of 30A, this servo drive delivers consistent power output up to 54W.
     Designed with durability in mind, the BUM60-30/60-31-B-000 features a compact size of 160mm x 110mm x 130mm and weighs only 3.