Technical Specifications
Parameter Value
Product Model Magnetek A4-110-010
Manufacturer Magnetek
Product Type Industrial AC Contactor
Rated Voltage 380VAC to 480VAC (三相)
Rated Current 110A
Number of Poles 3极或4极
Control Method 电磁线圈驱动(24VDC/110VAC)
Protection Level IP65
Operating Temperature -25°C to +60°C