Technical Specifications
Parameter Value
Product Model Extreme VSP7400-48Y-8C
Manufacturer Extreme
Product Type Industrial Ethernet Switch
Power Supply 48V DC
Operating Temperature -40°C to +75°C
Dimensions 440mm x 270mm x 44mm