Technical Specifications
Parameter Value
Product Model Extreme VDX6740 XBR-VDX6740-24 -F
Manufacturer Extreme
Product Type Control Module
Power Supply 24V DC
Dimensions 180mm x 120mm x 40mm
Communication Protocol Profibus DP, EtherNet/IP
Operating Temperature -10°C to +60°C