Technical Specifications
Parameter Value
Product Model Extreme STK-RPS-150PS
Manufacturer Extreme
Product Type Redundant Power Supply
Input Voltage Range 100 – 240 VAC
Output Power 150W
Output Voltage 48V DC
Redundancy Support Yes
Dimensions 220 x 120 x 44 mm
Weight 1.5 kg
Operating Temperature -10°C to 55°C
Storage Temperature -40°C to 70°C
Humidity 5% – 95% non – condensing