Technical Specifications
Parameter Value
Product Model Extreme EC8200A01-E6GS
Manufacturer Extreme
Product Type Industrial Ethernet Switch
Power Supply 24V DC
Dimensions 200mm x 150mm x 45mm
Communication Protocol IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab
Operating Temperature -40°C to +75°C