Technical Specifications
Parameter Value
Product Model Extreme BDXA-G48T 48038
Manufacturer Extreme
Product Type Ethernet Switch
Power 48V DC
Communication / Protocol IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab
Operating Temperature -40°C to +75°C
Mounting DIN rail
Protection / Ingress IP40
Dimensions (HxWxD) 120mm x 100mm x 200mm