Technical Specifications
Parameter Value
Product Model Extreme 5720-48MW 5720
Manufacturer Extreme
Product Type Industrial Network Switch
Power Supply 48V DC
Dimensions 440mm x 270mm x 45mm
Communication Protocol Ethernet (IEEE 802.3)
Operating Temperature -40°C to +75°C