Technical Specifications
Parameter Value
Product Model Extreme 5420M-48W-4YE
Manufacturer Extreme Networks
Product Type Industrial Ethernet Switch
Power Supply 48V DC
Dimensions 440mm x 270mm x 45mm
Protocol Support IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab
Operating Temperature -40°C to +75°C