Extreme 5420M-24T-4YE Control Module
Product Overview
Technical Specifications
Parameter Value
Product Model Extreme 5420M-24T-4YE
Manufacturer Extreme
Product Type Control Module
Power 24 VDC
Communication / Protocol Modbus RTU / Modbus TCP
Operating Temperature -20°C to +60°C
Mounting Panel-mounted / DIN rail
Protection / Ingress IP20
Dimensions (HxWxD) 120mm x 80mm x 40mm